Ο Πάμισος 3-0 τον Ολ. Κεφαλονιάς

Επιστροφή στις νίκες για τον Πάμισο Μεσσήνης που επικράτησε με 3-0 του Ολυμπιακού Κεφαλονιάς σε εξ αναβολής ματς και ανέβηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας.Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο Πάμισος έκαμψε την αντίσταση του Ολυμπιακού Κεφαλονιάς στο  σημερινό εξ αναβολής παιχνίδι στον 6ο όμιλο της Δ’ εθνικής. Η ομάδα της Μεσσήνης νίκησε με σκορ 3-0, σημειώνοντας και τα τρία της τέρματα
στο δεύτερο ημίχρονο. Ετσι έφτασε τους 24 βαθμούς και ανέβηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας. Αντιθέτως οι «ερυθρόλευκοι» της Κεφαλλονιάς γνώρισαν μία ακόμη ήττα και παρέμειναν στους 10 βαθμούς και βρίσκονται 10 βαθμούς κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Κώστα Κλάδη παρότι είχε την υπεροχή δεν μπόρεσε να παραβιάσει την εστία των φιλοξενούμενων και το ημίχρονο έληξε με 0-0. Με το ξεκίνημα όμως της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 52’ ο Πάμισος άνοιξε το σκορ και στη συνέχεια όλα έγιναν πιο εύκολα. Σε εκείνο το λεπτό ο πρώτος σκόρερ της ομάδας Βασίλης Μπεγέτης δέχθηκε την