Όταν μιλούν οι εκτελεστές... (vids)

O ένας «Φονιάς», ο άλλος «Τρομοκράτης». Και οι δύο μαζί εκτέλεσαν την Ξάνθη. Το gazzetta.gr θυμίζει τις φορές που Μάρκο Πάντελιτς και Ραφίκ Τζιμπούρ σκόραραν στα δύσκολα, χαρίζοντας κρίσιμους βαθμούς στον Ολυμπιακό.   Φωτιά στο «Γ. Καραϊσκάκης» έβαλαν το βράδυ της Κυριακής οι Μάρκο Πάντελιτς και Ραφίκ Τζιμπούρ, αφού με δικά τους τέρματα ο Ολυμπιακός
έκανε την ολική ανατροπή κόντρα στην Skoda Ξάνθη και ξεκίνησε με το «δεξί» τις υποχρεώσεις του στη φετινή Superleague. Δεν ήταν η πρώτη φορά πάντως που οι δύο επιθετικοί του Ολυμπιακού «ξελάσπωσαν» τους Πειραιώτες, δίνοντας βαθμούς στην ομάδα τους με κρίσιμα γκολ, αφού στο παρελθόν έχει διαδραματιστεί ξανά το ίδιο... σενάριο. Το gazzetta.gr θυμίζει τις φορές που ο Σέρβος «Φονιάς» και ο Αλγερινός «Τρομοκράτης» πήραν το όπλο τους και βοήθησαν τους Πειραιώτες να βγουν από τη δύσκολη θέση.. «Φονικό» όπλο στις Σέρρες... Βρισκόμαστε στην 3η αγωνιστική της Superleague 2010/11 και ο Πανσερραϊκός υποδέχεται τον Ολυμπιακό σε ένα ματς που οι Πειραιώτες δεν πιάνουν ιδιαίτερα υψηλή απόδοση. Ο Μάρκο Πάντελιτς ξεκινάει για πρώτη φορά στην αρχική ενδεκάδα των Πειραιωτών στο 31' και μετά από εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Άλμπερτ Ριέρα βγαίνει τετ α τετ με τον γκολκίπερ των Σερραίων και κάνει το 0-1, αποτέλεσμα που θα μείνει ως το τέλος και θα χαρίσει στην ομάδα του Βαλβέρδε το «τρίποντο». «Φονικό» όπλο στην Κρήτη... Όλοι θυμούνται το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του περσινού πρωταθλήματος. Ματς που ξεκίνησε Κυριακή, διακόπηκε λόγω ισχυρής βροχόπτωσης και συνεχίστηκε... 10 μέρες μετά! Για την ακρίβεια οι Πειραιώτες ταξίδεψαν στην Κρήτη για να δώσουν το β' ημίχρονο του αγώνα με το σκορ να είναι 0-0. Τα προγνωστικά έλεγαν πως ο Ολυμπιακός θα δυσκολευτεί, όμως οι περισσότεροι είχαν λογαριάσει χωρίς τον Πάντελιτς, ο οποίος στο 78' άνοιξε το σκορ με κεφαλιά και μαζί τον... δρόμο για ακόμα τρεις βαθμούς στο «ερυθρόλευκο» σακούλι. Λίγα λεπτά αργότερα ο Νταβίντ Φουστέρ κάνει το τελικό 0-2, το... νερό στο αυλάκι όμως το είχε βάλει ο Σέρβος «Φονιάς». «Φονικό» όπλο στο Φάληρο... Ο Πανσερραϊκός αποδεικνύεται πολύ σκληρός για να... πεθάνει στο «Γ. Καραϊσκάκης», αφού μπορεί ο Πάντελιτς να βάζει μπροστά στο 52' τον Ολυμπιακό, δύο γκολ του Γεωργιάδη όμως γυρίζουν ολοκληρωτικά το ματς υπέρ των Σερραίων. Η ισοφάριση έρχεται με πέναλτι του Ριέρα στο 70' και ο Πάντελιτς στο 85' κάνει την ολική ανατροπή με άψογη κίνηση στην μεγάλη περιοχή. 3-2! Το τελικό 4-2 διαμορφώνει ο Ριέρα με έξοχο φάουλ, ωστόσο ο Σέρβος επιθετικός είχε άλλη μια καλή μέρα στη... δουλειά. «Τρομοκράτης» στη Θεσσαλονίκη... Ο Ολυμπιακός φιλοξενείται από τον Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής, σε ένα παιχνίδι που κρίνεται ως κομβικό για τους Πειραιώτες. Τα πράγματα δυσκολεύουν ακόμα περισσότερο όταν ο Νέτο θα βάλει μπροστά τους «κίτρινους» με όμορφο γκολ. Λίγα λεπτά όμως πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο «Τρομοκράτης» φωνάζει... παρών και με όμορφο σουτ μετά από εξαιρετική μπαλιά του Ιμ