ΠΑΟ-Γιουνγκ Μπόις(1-0)

20:55 4/7/2009 - Πηγή: Gazzetta
Ο Παναθηναϊκός παίζει αυτή την ώρα το πρώτο του φιλικό στην φετινή προετοιμασία κόντρα στην Γιουνγκ Μπόις στο πλαίσιο του τουρνουά «Ούρεν» και το gazzetta.gr βρίσκεται στο Ντρούερ για να σας μεταφέρει όλα όσα θα συμβούν. Ξεκινάει τον Καντέ ο Χενκ Τεν Κάτε. Λεπτό προς λεπτό 5' Ο Παναθηναϊκός έχει ξεκινήσει κεφάτος αλλά δεν έχει καταφέρει
να δημιουργήσει ακόμα κάποια φάση, 10' Από λάθος του Παντίδου η Γιουνγκ θα περάσει την αντεπίθεση με τον Σπυρόπουλο να προλαβαίνει τον Ντουμπία την τελευταία στιγμή. 11' ΓΚΟΛ! 1-0 για τον Παναθηναϊκό! Ο Σπυρόπουλος θα κάνει από αριστερά την σέντρα, ο Γκάμπριελ θα πασάρει έξω στον Μάτος, ο οποίος με ωραία κάθετη θα βρει τον Σαλπιγγίδη που με ωραία γυριστό σουτ απο το ύψος του πέναλτι θα ανοίξει το σκορ! Μικρά-Μικρά Ο Τεν Κάτε επέλεξε να ξεκινήσει με τους: Γκαλίνοβιτς, Βύντρα, Σπυρόπουλο, Καντέ, Σαριέγκι, Παντίδο, Μάτος, Καραγκούνη, Γκάμπριελ, Ρουκάβινα, Σαλπιγγίδη. Στον πάγκο είναι οι Τζόρβας, Νίνης, Μενσά και Σταμπολζίεφ. *Αρκετή βροχή εδώ και μια ώρα π