Πρωταθλητές Μαγγίνας και Κεφαλά

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος στο Ολυμπιακό Κέντρο ιππασίας. Νικητής στους άνδρες ο Δήμος Μαγγίνας και στις γυναίκες η Κωνσταντίνα Κεφαλά.Ο αγώνας διεξήχθη στο Μαρκόπουλο με τη συμμετοχή περισσότερων από 1.000 αθλητών από 130 σωματεία της χώρας σε όλες σχεδόν τις κατηγορίες. Στα 10.000μ ανδρών, ο πρωταθλητής του Ολυμπιακού,
Δήμος Μαγγίνας πήρε την πρωτιά με 31:21, ενώ τον ακολούθησαν ο Μιχάλης Παρμάκης του Πανελληνίου ΓΣ με 31:27 και ο Δημήτρης Θεοδωρακάκος επίσης του Ολυμπιακού ΣΦΠ με 31:29.

Στις γυναίκες πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η Κωνσταντίνα Κεφαλά της ΑΕΚ με χρόνο 28:25, αφήνοντας στη δεύτερη θέση την Ειρήνη Κοκκιναρίου (ΑΟ Δρομέας Αμαρουσίου) που τερμάτισε σε 28:31, ενώ τρίτη ήταν η Ντενίζ Δημάκη (ΓΑΣ Ιλισός) με 29.09.

Στις νέες γυναίκες η Ουρανία Ρέπουλη (ΓΣ Νέων Λέρου) τερμάτισε πρώτη με 22:01, ενώ στους νέους άνδρες πρώτευσε ο Κώστας Τουσέ (ΓΕ Αγρινίου) με χρόνο 25:39.