Σκόνταψε η Ελεούσα

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το μεγάλο ντέρμπι της Α' κατηγορίας ανάμεσα στους κυπελλούχους ΕΠΣΗΠ Μικρασιάτες και τη Θύελλα Ελεούσας.

Οι συνέπειες ωστόσο για τους πρωτοπόρους ήταν ανεπαίσθητες, αφού διατηρούν ακόμα διαφορά 5 βαθμών από την Πίνδο Κόνιτσας κι ενώ απομένουν 5 αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες που προσπάθησαν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο σ' έναν ακατάλληλο και επικίνδυνο αγωνιστικό χώρο.

Το σκορ άνοιξε η Ελεούσα με τον Γερνάσιο στο 20ο λεπτό για να ισοφαρίσει ο Ραγιάς στην εκπνοή του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Ελεούσα

πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ στο 75ο λεπτό, όμως οι Μικρασιάτες δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και παρά την κούραση από τα 120 λεπτά της Τετάρτης στον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΗΠ κατάφεραν για δεύτερη φορά να ισοφαρίσουν στην εκπνοή (89') με γκολ του Σαββίδη.