Σκόραρε ο Ντουντού, κέρδισε ο Ρόνι(video)

Ο Ντουντού Σεαρένσε πέτυχε το πρώτο του γκολ απέναντι στην Φλαμένκο, όμως η παρέα του Ροναλντίνιο επικράτησε με 4-1 χάρη στο δικό του τέρμα της ισοφάρισης, και των Νέβες – Ντέιβις. Ο Ντουντού άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 52’, έπειτα από εκτέλεση φάουλ. Μεγάλη η χαρά του βραζιλιάνου πρώην «ερυθρόλευκου» ποδοσφαιριστή, για το πρώτο του τέρμα στο βραζιλιάνικο πρωτάθλημα, που όμως δεν κράτησε πολύ, αφού ο Ροναλντίνιο πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ, το τρίτο του στη σεζόν, και έφερε το ματς στα ίσια στο 67’. Λίγο αργότερα, στο 75’ ο Τιάγκο Νέβες έφτασε στην ανατροπή κάνοντας το 2-1, ενώ ο Ντείβιντ με δύο τέρματα μέσα σε τέσσερα λεπτά, στο 86’ και τις καθυστερήσεις, ολοκλήρωσε τον θρίαμβο των «Φλα» γράφοντας το 4-1.