Σταμάτησαν στα 13

Άκρως επιτυχημένη ήταν η ελληνική παρουσία στο 17ο Παγκόσμιο Κύπελλο Υπερπήδησης Εμποδίων Athens CSIO2*-W, που διεξήχθη στο Μαρκόπουλο. Συνολικά 13 μετάλλια κατέκτησαν οι Έλληνες ιππείς και αμαζόνες.Μεγάλη πρωταγωνίστρια της διοργάνωσης ήταν η Χάνα Μυτιληναίου, η οποία αναδείχθηκε καλύτερη Ελληνίδα αμαζόνα των αγώνων. Στο αγώνισμα Grand Prix κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο με τον Last Chance έχοντας 4 βαθμούς ποινής και χρόνο 79,07. Νικήτρια στο αγώνισμα ύψους από 1.40μ. έως και 1.60μ. ήταν η Ιταλίδα Λουτσία Βιτσίνι, η οποία σημείωσε τις μοναδικές άπταιστες διαδρομές με τα δύο άλογα της Prinzess to Heart και Quinta Roo, καταλαμβάνοντας τις δύο πρώτες θέσεις. Στο Ομαδικό Αγώνισμα του Κυπέλλου Εθνών, η ελληνική ομάδα κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο, αποτελούμε