Στην παράταση ο Πλαταμώνας

Ένα αμφίρροπο και ανοικτό παιχνίδι έγινε χθες στο γήπεδο των Ν. Πόρρων, με την Ακαδημία Πλαταμώνα να παίρνει την πρόκριση στην παράταση.ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ – ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ 1-1, 3-1 παρ.:  Καθοριστικό σημείο ήταν η αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ποτουρίδη στο 62΄. Στο α΄ ημίχρονο οι γηπεδούχοι άρχισαν καλύτερα, πέτυχαν το γκολ στο 8΄ με τον Καλαμπάκα (1-0) ύστερα από πάσα του Χρυσόπουλου για να έλθει μετά το 20λεπτο πλήρης ισορροπία. Ο Βατανιακός πέρασε στην αντεπίθεση και ισοφάρισε με αριστοτεχνικό τρόπο στο 33΄ με έμμεσο κτύπημα φάουλ
ο Ποτουρίδης (πρώτη πάσα ο Κυπαρίσσης). Στο 62΄ βλέπει την δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ποτουρίδης, στο 78΄ ο Κραγιόπουλος προσπάθησε να διώξει την μπάλα, που βρήκε το δοκάρι της εστίας του Σακελλαρίδη. Στην παράταση μέτρησε το υπεράριθμο των παικτών της ομάδας της Νότιας Πιερίας και στο 116΄ μετά από πάσα του Καλαμπάκα ο Μακράκης με σουτ έκανε το 2-1. Τρία λεπτά αργότερα, σε ανατροπή του Καλαμπάκα από τον Μίγγο, ο «παθών» με πέναλτι έκανε το 3-1. Διαιτητή