Στο -4 η Μίλαν!

Ζωντανή στη μάχη για το Scudetto είναι η Μίλαν, που πλησίασε ξανά την Ιντερ με το εκτός έδρας 2-1 επί της Φιορεντίνα. Σημαντική νίκη για Ουντινέζε επί της Κάλιαρι (2-1).Στη διεκδίκηση του τίτλου μπήκε ξανά η Μίλαν, καθώς στο εξ αναβολής ματς για την 17η αγωνιστική της Serie A επικράτησε της Φιορεντίνα με 2-1 εκτός έδρας και πλησίασε στο -4 από την Ιντερ. Για να τα
καταφέρουν, πάντως, οι ροσονέρι χρειάστηκαν και τη βοήθεια του διαιτητή Ροζέτι, που δεν έδωσε πέναλτι στους Τοσκανούς στα τελευταία λεπτά της συνάντησης. Το ματς άρχισε ιδανικά για την ομάδα του Τσέζαρε Πραντέλι, καθώς στο 14' ο Τζιλαρντίνο με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ, μετά από... κατά λάθος πάσα του Γιόβετιτς. Οι βιόλα ήταν οι κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο και πίεζαν συνεχώς τους ροσονέρι, που δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι καλό επιθετικά. Στο τελευταίο 10λεπτο της αναμέτρησης, όμως, όλα άλλαξαν. Στο 81' ο Ροναλντίνιο συνδυάστηκε ωραία με τον Χούντελαρ, που είχ