Στους "4" οι παίδες της ΕΠΣΗΠ

Μεγάλη επιτυχία σημείωσε η μικτή ομάδα Παίδων της ΕΠΣ Ηπείρου, η οποία κέρδισε την περασμένη Τετάρτη για τη φάση των "8" την ΕΠΣ Φθιώτιδας με σκορ 3-2 και προκρίθηκε στον άτυπο τελικό της Βορείου Ελλάδας, όπου εκεί θα αντιμετωπίσει την Τετάρτη 7 Απριλίου την ΕΠΣ Ημαθίας.Συνολικά η ομάδα της ΕΠΣΗΠ προκρίθηκε στους "4" του πανελληνίου πρωταθλήματος που διοργανώνει η ΕΠΟ.Σ' ένα συναρπαστικό παιχνίδι που έγινε στα Τρίκαλα,
οι νεαροί παίκτες του Γιώργου Βαζάκα έκαναν μια εξαιρετική εμφάνιση και δίκαια πήραν τη σημαντική πρόκριση, δίνοντας παράλληλα υποσχέσεις ότι υπάρχει μέλλον για το γιαννιώτικο ποδόσφαιρο.

Αν και η ΕΠΣΗΠ ήταν καλύτερη στο ξεκίνημα του αγώνα, τελικά η ομάδα της Φθιώτιδας ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 30ο λεπτό με 1-0 χάρη σε γκολ του Τζαβίδα. Η απάντηση για τους Γιαννιώτες ήρθε στο 38' με τον Μπλέτσα να ισοφαρίζει σε 1-1, που ήταν και το σκορ του α' ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Μπάγιας στο 60' έδωσε προβάδισμα