Τον... κράτησε ο Τζενάμο!

Το ντέρμπι της Football League δεν ανέδειξε νικητή, καθώς ο Παναιτωλικός με κορυφαίο τον Τζενάμο έφυγε... αλώβητος από την Λιβαδειά(0-0). Ζωντανός ο ΟΦΗ (1-0 την Καλλιθέα).Φύλακας Άγγελος ο Τζενάμο

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο στην Λιβαδειά, με τις δύο ομάδες να είναι αρκετά προσεκτικές, όμως να έχουν κάποιες καλές
στιγμές. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν πολλές ευκαιρίες προκειμένου να πάρουν τη νίκη, όμως έπεσαν πάνω σε έναν εκπληκτικό Τζενάμο, ο οποίος κράτησε ζωντανή την ομάδα στο παιχνίδι με τις αποκρούσεις του, με αποκορύφωμα την αντίδρασή του στο φάουλ που εκτέλεσε ο Πόποβοτς. Το τελικό αποτέλεσμα αφήνει τους Αγρινιώτες στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, έναν βαθμό μπροστά από τον Διαγόρα, και 8 βαθμούς μπροστά από τον Λεβαδειακό.

Ζωντανός ο ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 1-0 της Καλλιθέας, μένοντας ζωντανός στο κυνήγι της δεύτερης θέσης. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι καθόλη τη δι