Τώρα τον σώζει μόνο ένα θαύμα (vid)

Η Ρούμπιν υπέταξε την Κοπεγχάγη στο Καζάν με το πέναλτι του Νομπόα (1-0) και απέκτησε πλεονέκτημα για την 3η θέση στον όμιλο του Παναθηναϊκού. Σε θαύμα ελπίζουν πλέον οι Πράσινοι.Το σενάριο, που θέλει τον Παναθηναϊκό να παλεύει για την κατάκτηση της δεύτερης θέση του 4ου ομίλου του Champions League επικράτησε στο Καζάν. Εκεί, η Ρούμπιν με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους υποχρέωσε την Κοπεγχάγη
στην δεύτερη ήττα της (1-0), την κράτησε στους 7 βαθμούς, ενώ η ίδια πήγε στους 6. Η ελληνική ομάδα χρειάζεται ένα θαύμα με... δύο νίκες για να βρεθεί στη φάση των νοκ αγώνων, ενώ έχει βρεθεί στο -4 από την Ρούμπιν στη μάχη για την 3η θέση που ογηγεί στους «32» του Europa League.

Στο πρώτο μέρος μόνο η Ρούμπιν προσπαθούσε να παίξει ποδόσφαιρο και τελικά κατάφερε να σκοράρει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με το πέναλτι του Νομπόα μετά από χέρι του Γκρόνκιερ σε εκτέλεση φάουλ του ίδιου. Σε ένα ματς με πολύ λίγες φάσεις, οι ρόλοι άλλαξαν στο δεύτερο μέρος. Οι Ρώσοι δεν