Βυσσινί... βάλσαμο

19:27 5/1/2010 - Πηγή: Gazzetta
Ποδαρικό... με τρίποντο έκανε Λάρισα καθώς κέρδισε με 1-0 στο Αλκαζάρ τον Αστέρα Τρίπολης. Νίκη- ανάσα ενόψει της συνέχειας. Το γκολ των Θεσσαλών ο Κάσας.Με τις φάσεις να μην είναι πολλές και τη Λάρισα να προηγείται στο σκορ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Αλκαζάρ. Ο Αστέρας μπήκε πιο δυνατά και μόλις στο 3' θέλησε να απειλήσει τον Βιέρα, αλλά το σουτ του Έντερ μέσα από την περιοχή, έπειτα από την πάσα του Καρέρα, κατέληξε άουτ. Οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να πατάνε καλά στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα δέκα λεπτά και στο 9' τους ακυρώθηκε σωστά το γκολ, που πέτυχε ο Τσέζαρεκ, καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ όταν δέχτηκε την πάσα από τον Ουντότζι. Οι δυο αυτές φάσεις, όμως, αφύπνισε τους «βυσσινί», που βγήκαν στην επίθεση και στο 12' είχαν τη σημαντικότερη φάση μ