Ξόρκισε τη Χέρενφεν!

Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τον ΠΑΟΚ για να μετατρέψει το ματς με τον Λεβαδειακό σε τυπική διαδικασία και να κλείσει την κακή παρένθεση του αποκλεισμού από την Ευρώπη. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επικράτησε 3-0, αν και για να πάρει μπροστά χρειάστηκε η παρουσία του Φιλομένο, με τον Αργεντίνο να δίνει ώθηση και ποιότητα στην επίθεση του «δικέφαλου». Εξαιρετική απόδοση από τον Κουτσιανικούλη, «ξεκλείδωσε» την άμυνα των φιλοξενούμενων ο Βιερϊνια. MAN OF THE MATCH: Ο Βασίλης Κουτσιανικούλης, ο Μέσι των «φτωχών» ήταν μακράν ο καλύτερος παίκτης του ΠΑΟΚ. Κινητικός από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης μέχρι και το τελευταίο. Πέτυχε ένα γκολ το τρίτο ενώ συμμετείχε στο δεύτερο με τον Φιλομένο. Η παρουσία του διεθνή Λαρισαίου συνολικά στο παιχνίδι ήταν ένα μήνυμα στον Σάντος για την μη χρησιμοποίηση του ως βασικού.