Πρωταθλητής Ελλάδας στο FIFA o Simos_Aek_GR

10:33 4/6/2012 - Πηγή: ByteMe
Ο Simos_Aek_GR ήταν ο μεγάλος θριαμβευτής του τελικού του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος FIFA 12 του GFL αφού επικράτησε του tsakiris7. Το ματς ήταν αμφίρροπο και κρίθηκε στα πέναλτι (κανονική διάρκεια και παράταση έληξαν 0-0) με τον Simos_Aek_GR να κερδίζει με 4-3 τον αντίπαλό του στην ψυχοφθόρο διαδικασία! Ο tsakiris7 είχε την υπεροχή καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα ενώ έκλεισε για τα καλά τον αντίπαλό του στα καρέ του μετά την κόκκινη κάρτα που δέχθηκε εκείνος στο 55ο λεπτό, ωστόσο ακόμα κι έτσι
γκολ δεν πέτυχε και αυτό το πλήρωσε. Οι tsakiris7 και Simos_Aek_GR θα διασταυρώσουν εκ νέου τα ξίφη τους πάντως, ως κυπελλούχος και πρωταθλητής αντίστοιχα στο Super Cup του GFL!Στον μικρό τελικό, ο GreekForce κέρδισε με 1-0 τον GoalLover10 με γκολ που σημειώθηκε στο 76’ και έτσι κατέκτησε την τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (είχε βγει 7ος στην κανονική διάρκεια ενώ ξεκίνησε τα πλέι-οφ με 0 βαθμούς!)