Έριξε «μπαλωθιές» στην Κρήτη ο Παναθηναϊκός – Νίκες για Αστέρα και Ατρόμητο [βίντεο]

Με γκολ του Φιγκερόα στο 83ο λεπτό και του Κουτρουμπή στο 93΄ ο Παναθηναϊκός πέτυχε σπουδαία νίκη με 2-0 επί του μέχρι σήμερα αήττητου Εργοτέλη στο Παγκρήτιο.

Οι «πράσινοι» πέτυχαν την πρώτη εκτός έδρας νίκη τους στη φετινή σεζόν, φθάνοντας τους 14 βαθμούς, όσους ακριβώς έχει η ομάδα της Κρήτης ισοβαθμώντας έτσι στην 4η θέση της κατάταξης.

Στις υπόλοιπες

αναμετρήσεις...

Ξάνθη-Ατρόμητος 0-2

Με εντυπωσιακό τρόπο πέρασε ο Ατρόμητος από την έδρα της Ξάνθης, καθώς τη νίκησε με 2-0, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Το σκορ άνοιξε στο 12ο λεπτό ο Ναπολεόνι, ενώ ο Παπαδόπουλος στο 44΄ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Αστέρας Τρίπολης-Λεβαδειακός 2-0

Επιστροφή στις νίκες για τον Αστέρα Τρίπολης, που μετά την ήττα στην Τούμπα την περασμένη αγωνιστική επικράτησε του Λεβαδειακού με 2-0 στο «Θ. Κολοκοτρώνης», με γκολ των Ντε Μπλάσις (36΄) και Ουρτάδο (72΄), αφήνοντας τους Βοιωτούς χωρίς νίκη στα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια τους και διατηρώντας αήττητη την έδρα του.