Στο +5 ο ΠΑΟΚ από τον Ολυμπιακό!

Ο ΠΑΟΚ χωρίς να εντυπωσιάσει και χωρίς να παίξει πολύ καλό ποδόσφαιρο κατάφερε να κερδίσει τον Εργοτέλη, 0-2, να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης και να αυξήσει τη διαφορά στο +5 από τον Ολυμπιακό...

Είναι αυτό που λέμε επαγγελματική νίκη. Ο ΠΑΟΚ δίχως να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του

Εργοτέλη στο Ηράκλειο της Κρήτης. Το ξεκίνημα ήταν νευρικό για τον ΠΑΟΚ, κάνοντας πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις, όμως στο 42' ο Κλάους έσπευσε να διορθώσει τα «κακώς κείμενα» καθώς άνοιξε το σκορ στο Παγκρήτιο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εργοτέλης ξεκίνησε πιο δυνατά, ο ΠΑΟΚ κλείστηκε στην άμυνα για να κρατήσει το 1-0, όμως δεν πλήρωσε την επιλογή του αυτή. Στις καθυστερήσεις ο Κλάους «σφράγισε» το τρίποντο για τον ΠΑΟΚ που του δίνει διαφορά ασφαλείας πέντε βαθμών από τον δεύτερο, Ολυμπιακό.

Οι συνθέσεις:

Εργοτέλης: Τσέρνι, Τζανακάκης, Μέγι, Γιοβάνοβιτς (75' Μπογκντάνοφ), Λυκογιάννης, Κοροζώνης, Γκέντζογλου, Χαντί (59' Μπαμ-Μπαμ), Χαλκιαδάκης, Γιουσούφ, Παμλίδης (59' Νόσκοβιτς)

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Ρατς (33' Σπυρόπουλος), Κατσικάς, Βίτορ, Κίτσιου, Κάτσε, Τζανδάρης, Τζιόλης, Μακ (68' Γκολάσα), Σαλπιγγίδης (85' Παπαδόπουλος), Αθανασιάδης

The post Στο +5 ο ΠΑΟΚ από τον Ολυμπιακό! appeared first on KoolNews.