Με το δεξί η Μάντσεστερ Σίτι-Όλα τα αποτελέσματα

Οι πρωταθλητές Αγγλίας τα βρήκαν σκούρα απέναντι στη Σαουθάμπτον και χρειάστηκαν ένα γκολ του Νασρί για να επικρατήσουν 3-2 και να αποφύγουν γκέλα στην πρεμιέρα της Premier League.
Το βράδυ για τους “πολίτες” ήταν ιδιαίτερα δύσκολο. Πριν καν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο, έχασαν τον Κουν Αγουέρο, ο οποίος τραυματίστηκε έπειτα από άτσαλο τάκλιν του Κλάιν. Και πριν βγει το εικοσάλεπτο είχαν χάσει και πέναλτι όταν ο γκολκίπερ Ντέιβις απέκρουσε το

σουτ του Σίλβα.
Παρόλα αυτά, όταν ο Τέβες άνοιξε το σκορ στο 40’. Όμως μέσα σε δέκα λεπτά οι «άγιοι» της Σαουθάμπτον με τα γκολ των Λάμπερτ και Ντέιβις (58’-69’) πάγωσαν το «Έτιχαντ». Προσωρινά όμως. Ο Τζέκο ισοφάρισε γρήγορα (72’) και ο Νασρί πήρε την κατάσταση πάνω δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.