Νικητής στο ντέρμπι ο Παναιτωλικός

O Παναιτωλικός επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού Βόλου στο «θρίλερ» ανόδου και ήταν αυτός που πανηγύρισε το «τρίποντο» στην 3η αγωνιστική των play off της Football League.

Ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ με τον Μπελόν στα 30 δευτερόλεπτα του αγώνα και κάνει το 1-0. Στο 40’ με τον Σφακιανάκη έγινε το 2-0..

Έτσι, οι δύο ομάδες

αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια, για να γυρίσουν για την επανάληψη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν εμφανώς καλύτερος, ενώ στο 70’ μείωσε με γκολ που πέτυχε ο Μάριο Μπρέσκα.

Το 2-1 έγραψε μέχρι και το τελευταίο, τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων στο Αγρίνιο, με τον Παναιτωλικό να παίρνει το προβάδισμα για την άνοδο στην Superleague.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Τακίδης, Μπακάκης, Ιωάννου, Κούσας, Δάρλας, Τζούνιορ, Σφακιανάκης, Σίσιτς, Μπελόν, Καμαρά, Κουτσοσπύρος.

Ολυμπιακός Βόλου (Γιώργος Βαζάκας): Γκίτκος, Σολάκης, Πινδώνης, Γκότοβος, Παλαιολόγος, Μπολάτι, Καρράς, Πετκάκης, Ολίσε, Στογιάνοφ, Γιενγκά.