Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης 1-0

Ο Πανθρακικός με το γκολ του Δημήτρη Παπαδόπουλου επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο ο Πανθρακικός ήταν αυτός που είχε την υπεροχή, τις ευκαιρίες και ένα γκολ από τον Δημήτρη Παπαδόπουλο (το τέταρτο του φέτος) που ήταν αρκετό για την ομάδα της Κομοτηνής.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας ήταν καλύτερος δημιούργησε τις προϋποθέσεις να την ισοφάριση, ενώ μεγάλος άτυχος ήταν

ο Ράγιος ο οποίος δεν κατάφερε να νικήσει τον Κουτσόπουλο από το σημείο του πέναλτι.

Πανθρακικός (Δερμιτζάκης): Κουτσόπουλος, Χρήστου, Μακρυδημήτρης, Σκλιοπίδης, Σερφά, Λουσέρο, Λαδάκης, Καστελάν (83' Μελίσσης), Βαϊρουά (57' λ.τρ. Πρίττας), Μπαϊκαρά, Παπαδόπουλος (87' Κυβελίδης).

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπούρης, Σανκαρέ, Μπαρτολίνι, Φορμίκα, Ουσέρο, Άλβαρες (58' Μπακασέτας), Καλαντζής (46' Ναβάρο), Ράγιος, Ντε Μπλάσις (72' Γκάμπριελ), Περόνε.

Διαιτητής/Βοηθοί: Στυλιάρας (Αιτ/νίας)/Ευθυμιάδης (Πιερίας), Κωσταράς (Αιτ/νίας)

Κίτρινες κάρτες: Βαϊρουά (12', Πανθρακικός), Πρίττας (71', Πανθρακικός), Παπαδόπουλος (74', Πανθρακικός), Χρήστου (76', Πανθρακικός)-Περόνε (29', Αστέρας Τρίπολης), Μπαρτολίνι (51', Αστέρας Τρίπολης), Ράγιος (79', Αστέρας Τρίπολης)

Σκόρερ: Παπαδόπουλος (21', Πανθρακικός)