Βολική ισοπαλία

Βολεύτηκαν όπως φάνηκε και με την ισοπαλία Γαλλία και Αγγλία στην πρεμιέρα τους στο Euro 2012, στην αναμέτρηση του τέταρτου ομίλου της διοργάνωσης. Οι δύο ομάδες δε ρίσκαραν για την νίκη και πιθανότατα το τελικό 1-1 να άφησε ικανοποιημένες και τις δύο ομάδες στο ντέρμπι του ομίλου.

Οι Άγγλοι ευτύχησαν να προηγηθούν με κοντινή κεφαλιά του Λεσκότ στο 30’, βάζοντας… φωτιά στην εξέδρα των «λιονταριών». Η ομάδα του Μπλαν δεν έκατσε... με σταυρωμένα τα χέρια και εννιά λεπτά αργότερα με γκολ του Νασρί (39’) ισοφάρισε το σκορ σε 1-1, που έμελλε να είναι και το τελικό.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν έκρυβε κάποιες ιδιαίτερες συγκινήσεις, καθώς οι δύο ομάδες δεν απείλησαν ιδιαίτερα τις αντίπαλες εστίες, με το τελικό ισόπαλο αποτέλεσμα να αφήνει μάλλον ευχαριστημένες και τις δύο.