Σε εξέλιξη βρίσκεται το μεγάλο ντέρμπι των «αιωνίων» για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Super League, ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ. Περίπου 50.000 φίλοι του Παναθηναϊκού βρίσκονται

Αυτή τη στιγμή πέφτει ξύλο στο ΟΑΚΑ. Συμπλοκές και καρεκλοπόλεμος ανάμεσα στα ΜΑΤ και τους οπαδούς του Παναθηναϊκού.

Κόκκινες κάρτες: -

Το «φιλμ» του αγώνα

Δύο - τρεις φωτοβολίδες στο γήπεδο, λίγο πριν τη σέντρα.Στη σέντρα ειναι οι παίκτες του Ολυμπιακού.

Ξεκίνησε ο αγώνας!

1' Στους 58 βαθμούς ο Ολυμπιακός, στους 54 ο Παναθηναϊκός πριν τον αγώνα.

2' Ευκαρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μιραλάς έφυγε από αριστερά γύρισε τη μπάλα, αλλα ο Μακούν με το κεφάλι έστειλε τη μπάλα άουτ.

5' Πιέζει ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά και δείχνει πως θέλει να αναλάβει τα ηνία του αγώνα.

8' Εκτός από την ευκαιρία στο 2' το παιχνίδι έχει περιοριστεί στο κέντρο με δυνατές μονομαχίες και φάουλ.

10' Στο έδαφος ο Ζέκα, μετά από μονομαχία στον αέρα με τον Χολέμπας.

11' Οφσάιντ ο Μιραλάς, μετά από βαθιά μπαλιά.

14' Η μπαλιά του Βιτόλο πίσω από την άμυνα του Ολυμπιακού, για τον Χριστοδουλόπουλο ήταν πολύ δυνατή. Πλάγιο άουτ η μπάλα.

15' Μετά το πρέσινγκ του Παναθηναϊκού στα 3/4 του γηπέδου ο Παναθηναϊκός κέρδισε τη μπάλα.

17' Από μακριά προσπάθησε να σκοράρει ο Χριστοδουλόπουλος με απευθείας φάουλ. Πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

18' Ανέβασε την απόδοσή του ο Παναθηναϊκός στα τελευταία λεπτά.

19' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, μετά από ατομική προσπάθεια του Μιραλάς. Πρώτο κόρνερ του αγώνα.

20' Και δεύτερο κόρνερ.

22' Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να μπει με αξιώσεις στην περιοχή του Παναθηναϊκού, αλλά στην τελική μπαλιά δεν τα καταφέρνει.

25' Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη για διαμαρτυρία.

27' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το τρίτο στο ματς.

27' Συστάσεις από τον Κάκο στον πάγκο του Παναθηναϊκού.

27' Τέταρτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, μετά απο σουτ του Μανιάτη και κόντρα στον Καντέ.

28' Εκτελεί ο Χολέμπας. Πέμπτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

28' Ένταση στο ματς μετά από τάκλιν του Μέλμπεργκ πάνω στον Σιμάο, ενώ ο Κάκος είχε διακόψει τον αγώνα.

33' Mε το κεφάλι έδιωξε ο Καρνέζης μπροστά από τον Αμπντούν.

36' Πάνω στον Καντέ το σουτ του Μιραλάς.

38' Δυνατό σουτ του Αμπντούν πάνω από τα δοκάρια.

44' Ο Κουίνσι πέρασε τους παίκτες του Ολυμπιακού και σούταρε έξω απο την περιοχή, όμως το σουτ του κόντραρε και ο Μέγερι μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.

45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

Τέλος του πρώτου μέρους: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-0

Σοβαρά επεισόδια στο ΟΑΚΑ στο ημίχρονο του ντέρμπι. Οπαδοί του Παναθηναϊκού πέταξαν καθίσματα στ