Ένας Μπέιλ έφερε το X

01:49 28/4/2013 - Πηγή: TNSite
Η εμφάνιση του Γκάρεθ Μπέιλ (ένα γκολ κι ένα... «τσαφ» που οδήγησε σε γκολ!) έσωσε εν μέρει την παρτίδα για την Τότεναμ που κατάφερε στα τελευταία λεπτά να «τσιμπήσει» βαθμό από τη Γουΐγκαν (2-2).

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9’ με τέρμα του Μπέιλ, όμως δύο λεπτά αργότερα ο Μπόις έφερε το ματς στα ίσια και στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο ΜακΜάναμαν έδωσε προβάδισμα στη Γουΐγκαν. Τελικά η Τότεναμ κατάφερε στο 89’

να ισοφαρίσει όταν μετά από προσπάθεια και... «τσαφ» του Μπέιλ η μπάλα βρήκε στα πόδια του Μπόις και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του.

Έτσι έπιασε στην 4η θέση της βαθμολογίας την Τσέλσι που όμως αγωνίζεται αύριο με τη Σουόνσι εντός έδρας, γεγονός που της δίνει προβάδισμα για την έξοδο στα προκριματικά του Champions League.

Από τις υπόλοιπες αναμετρήσεις ξεχωρίζει το 1-0 της Έβερτον επί της Φούλαμ σε ένα ματς στο οποίο αγωνίστηκε ως βασικός ο Γιώργος Καραγκούνης.