ΟΦΗ - ΠΑΟΚ 1-1

01:50 30/9/2013 - Πηγή: TNSite

Στο φινάλε ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας από τον ΟΦΗ στην Κρήτη με γκολ του Νέτσιντ.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με τον Περογαμβράκη αλλά ο ΠΑΟΚ κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση λίγο πριν το φινάλε

της αναμέτρησης στο 74΄όταν έπειτα από σέντρα του Λίνο η μπάλα βρήκε στον Βίτορ στην συνέχεια στον Νέτσιντ και κατέληξε στα δίχτυα. Ο Ολυμπιακός πλέον είναι 3 βαθμούς μπροστά από τον ΠΑΟΚΠαναθηναϊκός κατάφερε να νικήσει τον Αστέρα Τρίπολης στη Λεοφόρο με δύο εξαιρετικά γκολ του Μπερκ και του Φιγκερόα. Ο Σουηδός επιθετικός σημείωσε ένα υπέροχο γκολ ένα από τα καλύτερα τέρματα στην φετινή σούπερ λίγκα στο 60΄ . Ο Αστέρας έφτασε στην ισοφάριση λίγα λεπτά μετά το γκολ του Μπεργκ με τον Ντε Μπλάσις. Η αλλαγή του Γιάννη Αναστασίου ο Λουτσιάνο Φιγκερόα με εκπληκτική προβολή διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Ο Αρης δεν κατάφερε να νικήσει στο Κλεάνθης Βικελίδης τον Παναιτωλικό οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα, ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε με 2-1 την Ξάνθη και ο Απόλλων 4-2 τον Λεβαδειακό.