ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΡΙ 1-4

00:36 20/9/2013 - Πηγή: TNSite

Ο Ολυμπιακός γνώρισε την ήττα με 4-1 από την Παρί στο Γεώργιος Καραϊσκάκης κάνοντας κακό δεύτερο ημίχρονο.

Η Παρί επιβεβαίωσε την ανωτερότητά της στην πρεμιέρα των ομίλων του τσάμπιονς λιγκ, εκμεταλεύτηκε την αδράνεια στις στημένες μπάλες των ερυθρόλευκων και ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις της στην διοργάνωση. Η Παρί σε άλλη μία αναμέτρηση ανέβασε ρυθμό μετά το 60 όπως και σε όλα τα παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι στιγμής στο σαμπιονά, εκεί όπου πετυχαίνει όλα τα γκολ

της μετά από την συμπλήρωση μίας ώρας. Αν και ο Ολυμπιακός ξεκίνησε ιδανικά και απείλησε μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Βλάντιμιρ Βάϊς να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι αν και έφτασε κοντά στο γκολ και στο 15ο λεπτό όταν το σουτ του Φουστέρ έστειλε την μπάλα και πάλι στο δοκάρι τελικά ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου τον τιμώρησε. Με μία εξαιρετική πάσα του Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς ο Καβάνι κατάφερε να σκοράρει και να δώσει το προβάδισμα στους γάλλους κόντρα στην ροή του αγώνα στο 19. Στο 25 ο Βάϊς με μία εξαιρειτική ατομική προσπάθεια ισοφάρισε σε 1-1. Ο Ολυμπιακός ήταν αγνώριστος στην επανάληψη και από δύο στημένες μπαλες στο 68΄και στο 73΄με δύο γκολ του Τιάγκο Μότα έγινε το 1-3. Στο 81 ο Σάμαρης ανέτρεψε τον Ιμπραχίμοβιτς αλλά ο Σουηδός δεν κατάφερε να νικήσει τον Ρομπέρτο. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Μαρκίνιος.