Ολοκληρώθηκε με επιτυχία ο 2ος Ημιμαραθώνιος της Αθήνας

14:55 31/3/2013 - Πηγή: NewPost
Πούλιος και Γαζέα πρώτευσαν στον 2ο ημιμαραθώνιο Αθηνών και του πανελληνίου πρωταθλήματος, ενώ στον αγώνα των 5 χλμ νικητές αναδείχθηκαν ο Κωστής Δρόσος και η Βαλεντίνα Μιχαήλοβα. O Κώστας Πούλιος κάλυψε την απόσταση σε 1:09.07, ενώ η Μάγδα Γαζέα σε 1:17.54 και ήταν οι μεγάλοι νικητές του αγώνα, ενώ τη δεύτερη θέση στους άνδρες κατέκτησε ο Γιώργος Καραβίδας με χρόνο 1:10.10 και την τρίτη ο Αντώνης Παπαδημητρίου με 1:12.12. Στις γυναίκες δεύτερη τερμάτισε η Ντενίζ Δημάκη
με 1:22.23 και τρίτη η Παναγιώτα Βλαχάκη με 1:24.17. Μετά τον ημιμαραθώνιο, στο Ζάππειο Μέγαρο τερμάτισαν οι δρομείς των 3χλμ. Πρώτευσε ο Διομήδης Μπακατσέλος με χρόνο 09.03, δεύτερος ήταν ο Τζώρτζης Ξυπολυτίδης με 09.26 και τρίτος ο Χρήστος Παπαγιάννης με 09.53. Στις γυναίκες νικήτρια αναδείχθηκε η Αλεξάνδρα Ανυφαντή με 12.17, δεύτερη η Έλενα Μπάμπου με 12.42 και Τρίτη η Χριστιάνα Καραντώνη με 13.04. Η διοργάνωση που τελέστηκε υπό την αιγίδα των ΣΕΓΑΣ και Δήμου Αθηναίων, ολοκληρώθηκε με τον αγώνα των 5 χλμ, όπου νικητές ήταν ο Κωστής Δρόσος και η Βαλεντίνα Μιχαήλοβα με χρόνους 16.53 και 19.38 αντίστοιχα.