La Liga: «Λευκή» ισοπαλία η Ρεάλ Μαδρίτης – Στο +9 η Μπαρτσελόνα – ΒΙΝΤΕΟ

03:25 6/3/2023 - Πηγή: Enikos

Η Ρεάλ Μαδρίτης συμβιβάστηκε στη «λευκή» ισοπαλία στην έδρα της Μπέτις, για την 25η αγωνιστική της La Liga και πλέον βρίσκεται στο -9 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα.

Aν και η «βασίλισσα» πίεσε στο β΄ μέρος, αναζητώντας απεγνωσμένα ένα τέρμα, αυτό δεν επετεύχθη. Αυτό ήταν το τρίτο διαδοχικό παιχνίδι που έμεινε χωρίς νίκη η ομάδα της Μαδρίτης. Η Μπέτις αποδείχτηκε πολύ σκληρή και πήρε… έστω τον έναν βαθμό απέναντι στη δεύτερη του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας η ίδια στην 5η θέση.

Η Μπαρτσελόνα πήρε τη νίκη με δέκα παίκτες

Η Μπαρτσελόνα κατάφερε πολύ δύσκολα

να πάρει τη νίκη στο «Καμπ Νου» κόντρα στη Βαλένθια με 1-0. Η ομάδα του Τσάβι προηγήθηκε με τον Ραφίνια στο 15ο λεπτό, έχασε πέναλτι με τον Φεράν Τόρες (51′) και στο 58ο λεπτό έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Αραούχο.

Ρεάλ Σοσιεδάδ-Κάντιθ 0-0

Χετάφε-Χιρόνα 3-2 (2′, 14′ πεν. Ουνάλ, 43′ Μαγιοράλ-54′ Καστελάνος, 80′ Γκουτιέρες)

Αλμερία-Βιγιαρεάλ 0-2 (76′ Μορένο, 88′ Μοράλες)

Μαγιόρκα-Έλτσε 0-1 (88’ Μπογέ)

Ατλέτικο Μαδρίτης-Σεβίλλη 6-1 (23′ & 26΄ Ντεπάι, 53΄ Γκριεζμάν, 69΄ Καράσκο, 76΄ 90΄+2 Μοράτα – 39΄ Εν-Νεσίρι)

Βαγιαδολίδ-Εσπανιόλ 2-1 (25′ Σάντσες, 62′ Αγουάδο-87′ Μπρέθγουεϊτ)

Μπαρτσελόνα-Βαλένθια 1-0 (15′ Ραφίνια)

Ράγιο Βαγιεκάνο-Αθλέτικ Μπιλμπάο 0-0

Μπέτις-Ρεάλ Μαδρίτης 0-0