Στραπάτσο του Ολυμπιακού στην Τουρκία

22:21 19/10/2012 - Πηγή: Aixmi

Είναι διαφορετικό να χάνεις και διαφορετικό να χάνεις με κάτω τα χέρια. Η επιστροφή του Ολυμπιακού στην Πόλη μετατράπηκε σε… εφιάλτη από την Εφές Αναντολού (98-72).

Οι «ερυθρόλευκοι» γνώρισαν την πρώτη τους φετινή ήττα, η οποία μάλιστα ήταν αρκετά βαριά. Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα έκαναν το χειρότερο τους φετινό ημίχρονο και ουσιαστικά έδωσαν τη νίκη στην Εφές Αναντολού από το πρώτο 20λεπτο που έληξε με την τουρκική ομάδα στο +22. Οι Πρωταθλητές Ευρώπης θυμήθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο τι έκαναν στην Κωνσταντινούπολη πριν πέντε μήνες και κατάφεραν να μειώσουν σε 60-51 με επιμέρους σκορ 19-6. Αλλά μέχρις εκεί. Η Εφές με δικό της 11-0 έβαλε τέλος στο ματς και αναγκάζει τον Ολυμπιακό να πάει τουλάχιστον προβληματισμένος στο ντέρμπι της Δευτέρας με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.