Δεύτερο «διπλό» για Ντάιναμο

Οι Χιούστον Ντάιναμο «απέδρασαν» με 1-0 από το «Buck Shaw» των Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς.Στο 14ο λεπτό, ο Μπραντ Ντέιβις πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με εύστοχο πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών απέσπασε ο έμπειρος Μπράιαν Τσινγκ, όταν δέχθηκε πάσα από τον Άνταμ Μόφατ και ανατράπηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, Τζον Μπος.Στο δεύτερο ημίχρονο οι «σεισμοί» πίεσαν, αλλά δεν απέφυγαν την ήττα. Η μεγαλύτερη ευκαιρία χάθηκε σε τετ-α-τετ του Κρις Βοντολόφσκι στο 61ο λεπτό.Έτσι έμεινε η ομάδα του Σαν Χοσέ
στους τρεις βαθμούς. Από την άλλη, οι Τεξανοί προωθήθηκαν στους έξι με δύο εκτός έδρας νίκες.Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς: Μπος, Μόροου, Μπερνάρντεζ, Κοράλες, Μπεϊτασούρ, Κρόνιν (80' Γκουβενίσκι), Στέφενσον (63' Μορένο), Σαλίνας, Μπάκα (46' Τσάβεζ), Λένχαρτ, Βοντολόφσκι.Χιούστον Ντάιναμο: Χολ, Κάμερον, Μπόσγουελ, Τέιλορ, Χαϊνόλτ, Ουότσον, Μόφατ, Ντέιβις, Κλαρκ (82' Στούργκις), Τσινγκ (67' Ουίβερ), Μπρούιν (67' Καρ).