Γκολ πρόκρισης ο Ρεγκέιρο για τη Λανούς

Η Βάσκο Ντα Γκάμα επικράτησε με 2-1 της Λανούς, αλλά οι Αργεντινοί έχουν το πλεονέκτημα ενόψει του επαναληπτικού της 9ης Μαΐου.Το εκτός έδρας γκολ που σημείωσε πως ο πρώην άσος του Άρη, Μάριο Ρεγκέιρο, στο 62ο λεπτό μπορεί να αποδειχθεί «χρυσό». Άλλωστε η Λανούς του Γκάμπριελ Σούρερ, πρώην αμυντικός του Ολυμπιακού, θα
υποδεχθεί τη Βάσκο την επόμενη εβδομάδα έχοντας το ελάχιστο δυνατό μειονέκτημα σε περίπτωση ήττας στο πρώτο παιχνίδι διπλής σειράς.Στο 28ο λεπτό, ο Αλεσάντρο είχε ανοίξει το σκορ. Μάλιστα οι Βραζιλιάνοι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με σκορ 2-0, αφού ο Ντιέγκο Σόουζα πέτυχε γκολ στο 42ο λεπτό.Συνολικά οι Βραζιλιάνοι παρατάχθηκαν με ιδιαίτερα επιθετικό σχήμα, αλλά απώλεσαν τις περισσότερες ευκαιρίες που δημιούργησαν. Επίσης, στο 82ο λεπτό, ο Τέο Γκουτιέρεζ παραλίγο να ισοφαρίσει για τη Λανούς, όταν ο Ρεγκέιρο τον έφερε σε πλεονεκτική θέση.Βάσκο Ντα Γκάμα: Φερνάντο, Φάγκνερ, Ρενάτο Σίλβα, Τιάγκο Φέλτρι, Φελίπε (63' Φελίπε Μπάστος), Ροντόλφο, Ζουνίνιο, Ντιέγκο Σόουζα (70' Κάρλος Αλμπέρτο), Ρομούλο (41' Εντουάρντο Κόστα), Αλεσάντρο, Έντερ Λουίς.Λανούς: Μαρτσεσίν, Βελάσκεζ, Αραούχο, Μπραγκιέρι, Γκολτζ, Καμορανέζι (85' Γκονζάλεζ), Βαλέρι (63΄Ρομέρο), Φρίτζλερ, Πιζάρο, Παβόνε (71' Γκουτιέρεζ), Ρεγκέιρο.