Ισοπαλία για Ατλέτικο στο «Pizjuan»

Ένα γκολ στο ένατο λεπτό στάθηκε αρκετό για την Ατλέτικο Μαδρίτης, ώστε να «αποδράσει» με 1-1 από το «Sanchez Pizjuan» της Σεβίλλης.Σε μία από τις πρώτες καλές ευκαιρίες της αναμέτρησης, ο Εντουάρντο Σάλβιο άνοιξε το σκορ με εντυπωσιακή κεφαλιά. Οι γηπεδούχοι ανέλαβαν στην συνέχεια την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά βρήκαν δίχτυα μονάχα στο 53ο λεπτό με τον Ντιαβαρά να εκτελεί με κοντινό σουτ.Μάλιστα, στο 89ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Μανού σαν οφσάιντ, φάση
που αποτέλεσε την τελευταία ευκαιρία των Ανδαλουσιανών. Το 1-1 σίγουρα αδικεί την προσπάθειά τους, αλλά οι «ροχιμπλάνκος» υπήρξαν αρκετά θετικοί, ώστε να αποσπάσουν «ευρωπαϊκή» ισοπαλία σε μία δύσκολη έδρα.Αυτό το αποτέλεσμα έφερε αμφότερες τις ομάδες στους 33 βαθμούς. Πλέον έχοντας η καθεμία 13 παιχνίδια στο πρόγραμμά, οι δύο σύλλογοι απέχουν δύο βαθμούς από την προνομιούχα εξάδα της La Liga.Σεβίλλη: Πάλοπ, Εσκουντέ, Σπάχιτς (57' Φάτζιο), Ναβάρο, Αντουχάρ, Μεντέλ, Ράκιτιτς (57' Τροχόφσκι), Ρέγιες, Νάβας, Ντιαβαρά (74' Μανού), Κανουτέ.Ατλέτικο Μαδρίτης: Κουρτουά, Σότο, Μιράντα, Κασμίρσκι, Χουανφράν (90' Περέα), Γκάμπι, Σουάρεζ, Κόκε, Σάλβιο, Αντριάν, Τιάγκο (81' Πίτσι).Δείτε τη βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα του ισπανικού πρωταθλήματος.{youtube}Vm58WXfYzWU{/youtube}{youtube}MQv9YM6Xno4{/youtube}