Με δέκα παίκτες η Μπόκα

Πολύ σημαντική νίκη με 2-0 πέτυχε η Μπόκα Τζούνιορς επί της Άρσεναλ Σαραντί στην τέταρτη αγωνιστική του Κόπα Λιμπερταδόρες.Στις 14 Μαρτίου, η Μπόκα επικράτησε εκτός έδρας της Άρσεναλ με 2-1. Ακολούθησε το 2-0 που την φέρνει στους επτά βαθμούς, τέσσερις παραπάνω από τους συμπατριώτες της που κατέχουν την τρίτη θέση του τέταρτου ομίλου της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Νότιας Αμερικής.Όπως ήταν λογικό, οι φιλοξενούμενοι πρόσεξαν τα νότα τους και προσπάθησαν να αποσπάσουν την «λευκή» ισοπαλία. Φαινομενικά το έργο της Άρσεναλ έγινε ευκολότερο, όταν ο Λεάντρο
Σομόζα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 37ο λεπτό ύστερα από φάουλ σε βάρος του Κάρλος Καρμπονέρο.Ωστόσο, με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, στο 48ο λεπτό, ο Ντάμιαν Πέρεζ Λεντέσμα άνοιξε το σκορ, αφού προηγήθηκε φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Κρίστιαν Καμπεστρίνι. Στο 89ο λεπτό, ο Χουάν Σάντζεζ Μίνιο διαμόρφωσε το 2-0, όταν πια ο σύλλογος του Σαραντί είχε ανοιχτεί, για να διεκδικήσει τον βαθμό της ισοπαλίας.Μπόκα Τζούνιορς: Οριόν, Σιάβι, Ροντρίγκεζ, Ρονκάγλια, Ινσαουράλντε, Ρικέλμε (82' Τσιβιτάνιτς), Ερβίτι, Σομόζα, Λεντέσμα, Σίλβα (90' Μπλάντι), Μούτσε (70' Μίνιο).Άρσεναλ Σαραντί: Καμπεστρίνι, Πέρεζ, Κουέστα, Μπουρντίσο, Νέρβο (70' Γκονζάλεζ), Κάφα, Καρμπονέρο, Μαρκόνε (46' Ορτίζ), Εσπινόζα (54' Ζελάγια), Λεγκουιζαμόν, Κόρντομπα.Παρακάτω η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα του τέταρτου γκρουπ:1. Φλουμινένσε 9 (3 αγ.)2. Μπόκα Τζούνιορς 7 (4 αγ.)3. Άρσεναλ 3 (4 αγ.)4. Ζαμόρα 1 (3 αγ.)Σήμερα: Ζαμόρα (ΒΕΝ)-Φλουμινένσε (ΒΡΑ)10 Απριλίου: Ζαμόρα (ΒΕΝ)-Άρσεναλ (ΑΡΓ)11 Απριλίου: Φλουμινένσε (ΒΡΑ)-Μπόκα (ΑΡΓ)18 Απριλίου: Άρσεναλ (ΑΡΓ)-Φλουμινένσε (ΒΡΑ)18 Απριλίου: Μπόκα (ΑΡΓ)-Ζαμόρα (ΒΕΝ)