Ντεμπούτο Σενσίνι με νίκη της Κολόν

Την πρώτη της νίκη στη φετινή Clausura της Αργεντινής πέτυχε η Κολόν ντε Σάντα Φε με 3-1 σε βάρος της Ολίμπο ντε Μπαχία Μπλάνκα.Όλα αυτά στο προπονητικό ντεμπούτο του Ρομπέρτο Σενσίνι για λογαριασμό της Κολόν, η οποία είχε έναν βαθμό στα πρώτα της δύο παιχνίδια. Στο 73ο λεπτό ο Ιβάν Μορένο σημείωσε το νικητήριο γκολ της αναμέτρησης στο 73ο λεπτό και ακολούθησε ο Εστεμπάν Φουέρτες με το 3-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα.Στο πρώτο ημίχρονο, ο Φεντερίκο Ιγκουαϊν είχε ανοίξει το σκορ στο 14ο λεπτό, αλλά ο
Αντρές Φρανζόια ισοφάρισε στο 17ο για την Ολίμπο. Οι φιλοξενούμενοι δεν αντιμετώπισαν πετυχημένα τις επιθέσεις της Κολόν μέχρι το τέλος του αγώνα, οπότε έμειναν στους τρεις βαθμούς γνωρίζοντας της δεύτερή τους ήττα στη διοργάνωση.Κολόν ντε Σάντα Φε: Πόζο, Πελεγκρίνο, Γκαρσέ, Ουριμπάρι, Κάιρε, Μπαστία, Πρέντιγκερ (60' Μορένο), Γκρασιάνι (75' Κόστε), Λούκε (56' Γκρασιάν), Φουέρτες, Ιγκουαΐν.Ολίμπο ντε Μπαχία Μπλάνκα: Ιμπάνιεζ, Μαντσινέλι, Φακιόλι, Κασάις, Σέφερ (83' Φουρτς), Βέγκα (65' Λίτρε), Ροζάντα, Ρόγιε, Ρομέρο (46' Μάουρι), Μπαρέιρο, Φρανζόια.{youtube}JnkMDoYPYEI{/youtube}