Σοκ για Φλαμένγκο στο «Joao Havelange»

Στο 75ο λεπτό η Φλαμένγκο ήταν μπροστά με 3-0, αλλά τελικά ήρθε... ισόπαλη 3-3 με την Ολίμπια σε ματς που ολοκλήρωσε την τρίτη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του Κόπα Λιμπερταδόρες.Ο αγώνας άρχισε με συνθήματα υπέρ της επιστροφής του Αντριάνο στην Φλαμένγκο. Ήταν φανερό πως οι οπαδοί των «κοκκινόμαυρων» θέλουν όσο τίποτα άλλο τη μεταγραφή που προανήγγειλε ο Ροναλντίνιο.Ο πρώην άσος της Μπαρτσελόνα, μάλιστα, διαμόρφωσε το 2-0 με πέναλτι στο 55ο λεπτό και ήταν ιδιαίτερα κεφάτος
σε όλο τον αγώνα. Νωρίτερα, στο 37ο λεπτό ο Νταρίο Μποτινέλι σήμανε την έναρξη του... πάρτι ανοίγοντας το σκορ. Όταν ο Λουίς Αντόνιο Μοράες διαμόρφωσε το 3-0, ελάχιστοι περίμεναν αντίδραση της Ολίμπια, αφού αυτή είχε ελάχιστες ευκαιρίες μέχρι να δεχθεί το τρίτο γκολ στο 63ο λεπτό.Ωστόσο, στο 76ο λεπτό ο Πάμπλο Ζεμπάγιος μείωσε σε 3-1 για τους Παραγουανούς, ακολούθησε το αριστερό πόδι του Λουίς Καμπαγιέρο που «έγραψε» το 3-2. Εν τέλει, ο Βλάντιμιρ Μαρίν ισοφάρισε σε 3-3 στο 88ο λεπτό προκαλώντας το απόλυτο... σοκ στους οπαδούς της Φλαμένγκο.Φλαμένγκο: Βιντότι, Ζούνιορ, Ντάβιντ, Γκαλιάρδο, Γκονζάλεζ, Μοράες, Μποτινέλι, Μουράλια, Ροναλντίνιο, Τόμας (78' Νεγκεμπουέβα), Βάγκνερ Λοβ.Ολίμπια: Σίλβα, Ρομέρο, Νάχερα,Αριόσα, Μέζα, Ορτεμάν (72' Χόμπεκερ), Αράντα (62' Ζεμπάγιος), Μάρον, Φ. Καμπαγιέρο, Λ. Καμπαγιέρο, Μπιανκούτσι.Παρακάτω η βαθμολογία του δεύτερου ομίλου:1. Φλαμένγκο (Βραζιλία) 52. Ολίμπια (Παραγουάη) 43. Λανούς (Αργεντινή) 44. Έμελετς (Εκουαδόρ) 3