ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Από του… Χάρου τα δόντια γλίτωσε ο ΠΑΟΚ απέναντι στον αξιόμαχο Αστέρα Τρίπολης, τον οποίο νίκησε στο τέλος με 2-1.

Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας στην Τούμπα με 2-1 του Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος είχε τρία δοκάρια! Το αποτέλεσμα μόνο εύκολο δεν ήταν για τον Δικέφαλο του Βορρά, ο οποίος με σοβαρά προβλήματα στην άμυνα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Περόνε.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη

ανέβασε την απόδοσή της και ευτύχησε να ισοφαρίσει με την έναρξη του β’ μέρους και συγκεκριμένα στο 46ο λεπτό με σκόρερ τον Λόρενς. Τρία λεπτά πριν το τέλος ο Κλάους Αθανασιάδης έλυσε το γόρδιο δεσμό και με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Οι συνθέσεις:
ΠΑΟΚ (Δώνης): Γλύκος, Αποστολόπουλος (46′ Ετο), Σταφυλίδης (63΄ Γεωργιάδης), Κατσικάς, Κουμαλό, Φωτάκης (82′ Γιάννου), Λάζαρ, Κάτσε, Λίνο, Λόρενς, Αθανασιάδης

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Φούλοπ, Πιπίνης, Ουσέρο, Τσαμπούρης, Αλβάρεζ (89′ Ντινιωτάκης), Μπαρτολίνι, Σανκαρέ, Περόνε, Ράγιος, Ναβάρο (82′ Κουρμπέλης), Ντε Μπλάσις (52′ Φορμίκα)