Χορταστική ισοπαλία στα Περιβόλια

20:25 5/1/2013 - Πηγή: Matrix24

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι με καλό ρυθμό στο μεγαλύτερό του μέρος και πολλές ευκαιρίες, Πλατανιάς και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Οι γηπεδούχου πήραν το προβάδισμα με τον Αναστασάκο μόλις στο 4ο λεπτό, αλλά οι Ηπειρώτες είχαν την απάντηση με τον Κοροβέση (20′). Ο Πλατανιάς είχε τη μεγάλη φάση για να πάρει το τρίποντο στο δοκάρι του Αναστασάκου στο 82′, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Φεγκρούς με εξαιρετική επέμβαση κράτησε το βαθμό για τους φιλοξενούμενους.

Οι συνθέσεις:

Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Αρότσα (Ναζλίδης 53′), Κανακούδης,

Μαραγκουδάκης (Μιρτσέτα 70′), Αναστασάκος, Αγκιλέρα, Κάλαϊτζιτς, Ουντότζι, Ουκάρ (Μαρτσάκης 83′), Ντόε.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Πάντος, Ντάσιος (Οικονόμου 88′), Κολοβέτσιος, Γεωργίου, Τσουκαλάς, Τζημόπουλος, Λίλα, Κοροβέσης, Ντε Βινσέντι (Βίλα 67′), Ίλιτς (Νικλητισώτης 81′).