«Καταιγίδα» ο Αστέρας

Ο εξαιρετικός Αστέρας νίκησε εύκολα 3-0 τον Ατρόμητο στη βροχερή Τρίπολη στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 11η αγωνιστική της Super League.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Ράγιος, ο οποίος έβγαλε τις δύο ασίστ στον Ναβάρο που σκόραρε στο 26ο και 57ο λεπτό. Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 14ο λεπτό ο Μπαρτολίνι με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ είχε ανοίξει το σκορ.

Οι συνθέσεις:

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπούρης, Μπαρτολίνι, Σανκαρέ, Φορμίκα, Φραγκουλάκης (64′ Κουρμπέλης), Ουσέρο (82′ Έγκον), Ναβάρο, Ντε Μπλάσις, Ράγιος, Γκάμπριελ (76′ Καλαντζής).

Ατρόμητος (Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας (58′ Μπρίτο), Δημούτσος, Καραγκούνης (77′ Μπέλιτς), Καραμάνος, Γκαρσία (68′ Σουμπίνιο), Κούτσι.