ΠΑΟΚ σημαίνει ανατροπή!

21:48 5/1/2014 - Πηγή: Matrix24

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και εκμεταλλεύτηκαν τα πολλά αμυντικά κενά του Δικεφάλου ο οποίος είχε ως στόπερ τους Κατσικά και Τζαβέλλα.

Ο Μάνταλος άνοιξε το σκορ μόλις στο 13′ με ωραίο σουτ μέσα στην περιοχή ενώ στη συνέχεια η Ξάνθη έχασε και άλλες ευκαιρίες αναγκάζοντας τον Χουμπ Στέφενς να αντικαταστήσει τον Κατσικά μόλις στο 32′!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ παρουσιάστηκε βελτιωμένος, έπρεπει να φτάσει όμως στα τελευταία

λεπτά για να πανηγυρίσει. Στο 87′ ο Κατσουράνης ισοφάρισε σε 1-1 ενώ στις καθυστερήσεις ο Λίνο λύτρωσε το Δικέφαλο ο οποίος έκανε μία ακόμη ανατροπή φέτος.

Ξάνθη (Μάουρερ) Τσέμα, Παΐτο (60′ Μπέρτος), Μπαξεβανίδης, Γούτας, Βασιλακάκης, Ντε Γκουζμάν, Βάλλας, Σολτάνι, Μάνταλος (80′ Κάλβο), Σολάρι, Τριάδης.

ΠΑΟΚ (Στέφενς): Γλύκος, Κίτσιου, Σπυρόπουλος (75′ Λίνο), Τζαβέλλας, Στοχ (62′ Αθανασιάδης), Κατσουράνης, Λούκας, Κατσικάς (32′ Τζιόλης), Λάζαρ, Βούκιτς, Σαλπιγγίδης.