ΣΚΟΡΑΡΕ ΣΤΟ ΚΑΜΠ ΝΟΥ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ

Εσπασαν καρδιές στα παιχνίδια της Τρίτης για την  3η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο “Καμπ Νου” της Βαρκελώνης η Σέλτικ προηγήθηκε με γκολ του Γιώργου Σαμαρά στο 18′ αλλά λίγο αργότερα έχασε τον Ελληνα στράικερ με τραυματισμό. Η Μπαρτσελόνα ισοφάρισε με τον Ινιέστα ισοφάρισε στο 45′ και λυτρώθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Αλμπα.

Στο Ολντ Τράφορορντ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σοκαρίστηκε από τα δύο γρήγορα γκολ

της Μπράγκα (2′και 20′ από τον Αλάν) αλλά βρήκε τις δυνάμεις να φτάσει στη νίκη αφού με δύο τέρματα του Ερνάντες και ένα του Εβανς.

Η Τσέλσι βρήκε τον μπελά της από τη Σαχτάρ στο Ντόνεσκ γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 ενώ η Γιουβέντους έσωσε στο τέλος την παρτίδα της στο εκτός έδρας παιχνίδι της με τη Νόρτζελαντ αφού ο Βούτσινιτς ισοφάρισε στο 81′.

Στα αξιοσημείωτα της βραδιάς και το χατ-τρικ του Ρομπέρτο Σολδάδο στη νίκη της Βαλένθια επί της ΜΠΑΤΕ με 3-0 στη Λευκορωσία.