Στη δεύτερη θέση ο Εργοτέλης!

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη προηγήθηκε στο 36′ κόντρα στη ροή του αγώνα με τον Διαμαντάκο ενώ απέκτησε προβάδισμα δύο γκολ πριν βγει το ημίχρονο με εξαιρετικό σουτ του Πελέ στο 40′.

Ο Ρομάνο έκανε το 3-0 στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου και κάπου εκεί το ενδιαφέρον για το παιχνίδι μειώθηκε αισθητά αφού ο Πλατανιάς είχε πλέον πολύ δύσκολο έργο. Οι Χανιώτες πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 66′ με τον Τόρες.

Εργοτέλης (Πετράκης): Αθανασίου, Πίτσος, Σαρρής, Μεχία, Τζανακάκης, Καρντόσο, Χαντί, Πελέ (Κοζορώνης 87′), Ρομάνο (Μπουχαλάκης 79′), Μπαντιμπανγκά, Διαμαντάκος (Αναστασάκος 70′)

Πλατανιάς (Ουζουνίδης): Γιωργαλλίδης, Ζουμπουλάκης, Φαϊσκα, Φερνάντες, Ράφαελ, Τετέ, Αγκιλέρα (Στόλερ 66′), Γουνουλάκης (τόρες 46′), Κατάι (Πόποβιτς 53′), Μπέλιτς, Ναζλίδης