Στον τελικό ο ΠΑΟΚ, ζούγκλα η Τούμπα

Αφού πέρασε μία ώρα και 17 λεπτά για να αρχίσει το παιχνίδι λόγω καπνογόνων και... ψαριών, είδαμε και ποδόσφαιρο με τον ΠΑΟΚ να μπαίνει δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, να απειλεί τον Ολυμπιακό, αλλά στη συνέχεια να χάνει τη συγκέντρωσή του στο ματς και να δέχεται την πίεση των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ πήρε νωρίς το προβάδισμα με την

κεφαλιά-γκολ του Αθανασιάδη στο 47ο λεπτό και ουσιαστικά πέτυχε τον σκοπό του, αφού πέτυχε το τέρμα που του έδινε την πρόκριση.

Το 1-0 το κράτησε έως τέλους, εν μέσω επεισοδίων, ξύλου και αποβολών (αντίκρισαν κόκκινη Μανιάτης, Κατσουράνης και Νάτχο). Ο ΠΑΟΚ πέρασε στον τελικό Κυπέλλου όπου θα αντιμετωπίσει το επόμενο Σάββατο (26/04) στο ΟΑΚΑ τον Παναθηναϊκό.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Βιτόρ, Ινσαουράλδε, Τζαβέλλας (76' Λίνο), Κάτσε, Κατσουράνης (67' Λάζαρ), Σαλπιγγίδης (94' Κίτσιου), Νάτχο, Στοχ, Αθανασιάδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μέγιερι, Σαλίνο (71' Μασάντο), Μαρκάνο, Μανωλάς, Μπονγκ (83' Σάμαρης), Μανιάτης, Εντινγκά, Κάμπελ, Ντομίνγκες, Φουστέρ (71' Σαβιόλα), Βαλδές.