Τσαντίστηκε και πέτυχε έξι γκολ ο Ολυμπιακός

Με ξέσπασμα σε επτά λεπτά, ο Ολυμπιακός διέλυσε τον αξιόμαχο Πανθρακικό με 6-2 και ουσιαστικά είναι από τώρα στον τελικό.

Η ομάδα της Κομοτηνής είχε απαντήσει στα δύο γρήγορα γκολ των ερυθρολεύκων και έκανε το 2-2, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έκαναν τα… δύσκολα εύκολα και έφτασαν στην εμφατική νίκη.

Από το 48ο έως το 57ο λεπτό ο Ολυμπιακός

πέτυχε τέσσερα γκολ και μετέτρεψε το 2-2 σε ένα άνετο 6-2 που μετατρέπει τη ρεβάνς της Κομοτηνής (28 Απριλίου) σε τυπική διαδικασία.

Τα γκολ: Γκολ: 3′ Μελίσσης (αυτογκόλ), 11′ Ιμπαγάσα, 48′, 54′ Μήτρογλου, 51′ Φετφατζίδης, 55′ Φουστέρ / 18′ Τζάνης, 31′ Λουσέρο

Οι συνθέσεις:

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Κάρολ, Μοδέστο, Μασάντο, Ιμπαγάσα, Φέισα, Μήτρογλου (69′ Ιωαννίδης), Βλαχοδήμος (42′ Φετφατζίδης), Φουστέρ (76′ Μανιάτης), Χολέμπας, Σιόβας, Μανωλάς.

Πανθρακικός (Παύλος Δερμιτζάκης): Κουτσόπουλος, Μελίσσης, Στάθης, Κάσελαν, Λουσέρο, Σερφά, Μίνγκας, Ντιόγκο, Μουνάφο (62′ Μπαϊκαρά), Μακρυδημήτρης, Τζάνης (61′ Παπαδόπουλος).