Αποτελέσματα Champions League

Μπαρτσελόνα – Σέλτικ 2-1

Η Μπαρτσελόνα νίκησε 2-1 την Σέλτικ κάνοντας ανατροπή στο 94′ με τον Τζόρντι Άλμπα, ενώ ο Σαμαράς σκόραρε, αλλά αποχώρησε τραυματίας. Η Σπαρτάκ επικράτησε με 2-1 της Μπενφίκα στην Μόσχα.

Με γκολ του Τζόρντι Άλμπα στο 94′ η Μπαρτσελόνα νίκησε 2-1 την Σέλτικ και έκανε το “3 στα 3″.

Ο Γιώργος Σαμαράς με λίγη τύχη είχε ανοίξει το σκορ για τους Σκωτσέζους,

αλλά με πολύ ατυχία λίγο πριν το ημίχρονο αποχώρησε τραυματίας.

Η Σπαρτάκ Μόσχας πήρε τους πρώτους της βαθμούς στο φετινό Champions League, καθώς νίκησε με 2-1 την Μπενφίκα στο “Λουζνίκι”.

Σπαρτάκ – Μπενφίκα 2-1

Μόλις στο 3ο λεπτό η Σπαρτάκ άνοιξε το σκορ με τον Ραφαέλ Καριόκα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Αρτούρ μετά από αντεπίθεση που ξεκίνησε από λάθος των παικτών της Μπενφίκα.

Η απάντηση των Πορτογάλων ήρθε στο 33′ με τον Λίμα να κάνει το 1-1 με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι από σέντρα του Εντουάρντο Σάλβιο από δεξιά.

Η… τρικυμία στην άμυνα των “αετών” της Λισαβόνας τους έφερε για δεύτερη φορά πίσω στο σκορ πριν το ημίχρονο, με το 2-1 να διαμορφώνεται στο 43′ από το αυτογκόλ του Ζαρντέλ.