Έπαιζαν για 26 λεπτά με το ίδιο νούμερο στις φανέλες!

Ήθελαν να μπερδέψουν τους αντιπάλους τους οι άνθρωποι της Ουνιάο Μπαρμπαρένσε που στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Λινένσε, έβαλαν ταυτόχρονα στον αγωνιστικό χώρο, δύο παίκτες με τον ίδιο αριθμό φανέλας.

Πιο συγκεκριμένα, ο μέσος της ομάδας, Μπρίτο, αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο με το «7» στην πλάτη, αλλά μετά την επανάληψη είχε το «5», όπως και ο αμυντικός, Ράφαελ Σίλβα.

Ο διαιτητής άργησε να το καταλάβει και πέρασαν 26 ολόκληρα λεπτά για να καταλάβει τι γίνεται. Οι δύο παίκτες πήραν από μία κίτρινη κάρτα και ο Μπρίτο άλλαξε φανέλα, ολοκληρώνοντας τελικά το ματς με το νούμερο «17».

«Χρησιμοποιήσαμε όλες τις μεθόδους που μπορούσαμε για να κερδίσουνε. Ήταν μία στρατηγική και είχε αποτέλεσμα», δήλωσε ο Μπρίτο μετά τη νίκη της Μπαρμπαρένσε με 3-2 στο πρωτάθλημα Παουλίστα.