Μπράβο στην Καλλονή! Μένει στο Σούπερ Λιγκ με νίκη 2-0 επί του Πανθρακικού

21:16 6/4/2014 - Πηγή: BankWars

Στη Σούπερ Λίγκα θα αγωνίζεται και τη νέα σεζόν η Καλλονή, η οποία νίκησε 2-0 τον Πανθρακικό κι εξασφάλισε μαθηματικά την παραμονή της μία αγωνιστική πριν το φινάλε της περιόδου.

Εάν αναλογιστεί κανείς ότι η ομάδα της Λέσβου αγωνίστηκε εκτός σε όλο το πρωτάθλημα, καθώς τα εντός έδρας παιχνίδια της τα έδωσε μακριά από την φυσική της έδρα, τότε γίνεται αντιληπτό το μέγεθος της επιτυχίας του να παραμείνει στα μεγάλα σαλόνια και την επόμενη σεζόν.

Με τις καλύτερες προϋποθέσεις ξεκίνησε το παιχνίδι

για την Καλλονή, η οποία μόλις στο 2ο λεπτό άνοιξε το σκορ με το Μανούσο. Το ματς ήταν ανοικτό στη συνέχεια, με τον Πανθρακικό να προσπαθεί να ισοφαρίσει και τους γηπεδούχους να πετύχουν το δεύτερο γκολ για να «καθαρίσουν» το παιχνίδι. Παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων, όμως, το σκορ δεν άλλαξε στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη υπήρξαν φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, ωστόσο, η ομάδα που πέτυχε γκολ ήταν και πάλι η Καλλονή. Σκόρερ ο Μαρσέλο στο 82΄ με συρτό σουτ.

Original article: Μπράβο στην Καλλονή! Μένει στο Σούπερ Λιγκ με νίκη 2-0 επί του Πανθρακικού.