Απίστευτα πράγματα στην Πορτογαλία: Ο διαιτητής πήρε τηλέφωνο τον VAR για πέναλντι (video)

Ένα πρωτοφανές περιστατικό που έγινε viral συνέβη στην Πορτογαλία κατά τη διάρκεια του αγώνα Πόρτο – Αρούκα με τον διαιτητή να παίρνει τηλέφωνο τον VAR σχετικά με τον καταλογισμό πέναλντι υπέρ της γηπεδούχου.

Ο Μιγκέλ Νογκέιρα καταλόγισε πέναλτι στις καθυστερήσεις υπέρ της Πόρτο, η οποία έχανε με 0-1, ωστόσο ο VAR τον κάλεσε να επανεξετάσει τη φάση, εκείνη τη στιγμή όμως, προέκυψε τεχνικό πρόβλημα με την ενδοεπικοινωνία.

Ο διαιτητής λοιπόν, προκειμένου να μην υπάρξει περαιτέρω καθυστέρηση αποφάσισε να πάρει στο τηλέφωνο τον βοηθό του, σε μια σίγουρα από τις πιο περίεργες στιγμές που έχουμε δει ποτέ στο ποδόσφαιρο.

Ο Νογκέιρα τελικά πήρε πίσω το πέναλντι, αλλά η Πόρτο κατάφερε να βρει γκολ ισοφάρισης με τον Εβανίλσον στο 19ο λεπτό των καθυστερήσεων.