Η Μπράιτον έκανε «πάρτι» κόντρα στη Λίβερπουλ (3-0)

Για άλλο ένα παιχνίδι η Λίβερπουλ εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε με το βαρύ 3-0 στην έδρα της Μπράιτον, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Premier Leaugue.

Οι «κόκκινοι» δεν εμφανίστηκαν ποτέ στο γήπεδο και είδαν τους «γλάρους» να κάνουν ό,τι θέλουν μέσα στον αγωνιστικό χώρο, φτάνοντας σε μια επιβλητική επικράτηση. Όλη η ιστορία του αγώνα γράφτηκε στο δεύτερο μέρος, όπου οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα τρεις φορές.

Το σκορ άνοιξε ο Σόλομον Μαρτς στο 47′ κάνοντας το 1-0, για να έρθει ο ίδιος παίκτης στο 53′ και να γράψει το 2-0, δίνοντας τεράστιο

προβάδισμα στην ομάδα του. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ντάνι Γουέλμπεκ που διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 82ο λεπτό.

Στα άλλα παιχνίδια η Γουλβς πανηγύρισε τη νίκη με σκορ 1-0 Γουέστ Χαμ, με τον Ντάνιελ Ποντένσε να είναι ο άνθρωπος που έδωσε τους τρεις πόντους στους «λύκους» με το τέρμα που σημείωσε στο 48ο λεπτό της συνάντησης με τα «σφυριά».