Ισοπαλία για τον Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός άξιζε να φύγει με τη νίκη από τη Δανία, αλλά στα τελευταία λεπτά  δέχθηκε την ισοφάριση (1-1) στο παιχνίδι με την Οντένσε.Και αυτό το αποτέλεσμα, ωστόσο, μπορεί να θεωρεί ως θετικό και έτσι οι «πράσινοι» έχουν προβάδισμα πρόκρισης εν όψει της ρεβάνς που θα διεξαχθεί την Τρίτη στο Ολυμπιακό Στάδιο.Το ευρωπαϊκό ραντεβού του Παναθηναϊκού
απέναντι στην Οντένσε, ήταν στα πλαίσια του τρίτου προκριματικού γύρου για το Τσάμπιονς Λιγκ.Η ομάδα του Φερέιρα αγωνίστηκε δίχως τους παίκτες που απέκτησε αυτή τη μεταγραφική περίοδο και μόνο ο Κουίνσι πήρε προς το τέλος χρόνο συμμετοχής. Ο μεσοεπιθετικός, μάλιστα, μπορούσε να σημειώσει και γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, αλλά ο γκολκίπερ των Δανών Βέσελς, αντέδρασε με ετοιμότητα.Το 0-1 έγινε με δυνατό σουτ του Λέτο στο 47' και στο 89', ο Ρεγκίνιουσεν με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το τελικό 1-1.Διαιτητής: Γκόμες.Κίτρινες: Σόρενσεν,  Τζεμπά Τζεμπά, Σπυρόπουλος.Οντένσε: Βέσελς, Ρουντ, Αντρέασεν, Κρίστενσεν, Ουτάκα, Ρεγκίνιουσεν, Φαλκ(85' Χεγκ), Γιόχανσεον, Σόρενσεν, Καντρί, Μεντί Ι(46' Γκίσλασον, 68' Τζεμπά Τζεμπά).Παναθηναικός: Τζόρβας, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Κατσουράνης, Νίνης (76' Καραγκούνης), Λέτο, Μαρίνος, Πετρόπουλος (72' Κουίνσι).