Σοκ στο «Στάμφορντ Μπριτζ» από τον τραυματισμό του Ντρογκμπά

Ο Ντρογκμπά, έμεινε πέντε λεπτά αναίσθητος, πριν διακομιστεί εκτός αγωνιστικού χώρου, με φορείο και μάσκα οξυγόνου. Οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για σοβαρό τραυματισμό στο λαιμό!  «Θα πάει στο νοσοκομείο για να κάνει αναλυτικές εξετάσεις. Εχασε πλήρως τις αισθήσεις του. Ο γιατρός έκανε σωστά την δουλειά του. Σταδικά ο Ντιντιέ έδειξε πως συνέρχεται αλλά ακόμα χρειαζόμαστε περισσότερες πληροφορίες για την κατάστασή του. Του ευχόμαστε τα καλύτερα» είπε ο προπονητής της Τσέλσι, Αντρε Βίλας Μπόας. H Τσέλσι νίκησε και πάλι δύσκολα 3-1 τη Νόριτς. Προηγήθηκε στο 6' με τον Μπονσίγκουα
και η Νόριτς ισοφάρισε με τον Χολτ στο 63' . Ο Λαμπάρντ στο 82' με πέναλτι έκαντ το 2-1 και στο δέκατο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Χουαν Ματα στην πρώτη του εμφάνιση με την Τσέλσι σκόραρε για  το 3-1. Στα άλλα ματς στην 3η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.  Σουόνσι-Σάντερλαντ 0-0, Μπλάκμπερν-Εβερτον 0-1, Αστον Βίλα-Γουλβς 0-0, Γουίγκαν-ΚΠΡ 2-0