Η Καβάλα αναλαμβάνει την ευθύνη για την βόμβα

05:12 15/2/2010 - Πηγή: TVXS
15. Φεβρουαρίου 2010 - 4:20

Την πρώτη του –αναπάντεχη- ήττα επί ημερών Νίκου Νιόπλια γνώρισε ο πρωτοπόρος Παναθηναϊκός το απόγευμα της Κυριακής. Η άριστα διαβασμένη Καβάλα του Ντε Μος έκανε… επίδειξη δύναμης μέσα στο ΟΑΚΑ, κινδύνευσε περιστασιακά και πήρε την μεγαλύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, με 2-0, χάρις σε δύο γκολ

του Έμπι Σμολάρεκ στην επανάληψη. Μπλοκαρισμένοι σε κάθε επίπεδο οι «πράσινοι», άνω κάτω έκανε την άμυνα του «τριφυλλιού» ο Ρινκόν που συμμετείχε και στα δύο γκολ της Καβάλας.

Ολα τα γκολ της αγωνιστικής εδώ.

Για το παιχνίδι και την νίκη της ομάδας που έβαλε βόμβα στο πρωτάθλημα γράφει ο Κ.Μακρίδης για το sportdog

Ανταγωνιστική από την αρχή η Καβάλα

Το παιχνίδι είχε πολλά να προσφέρει στο πρώτο ημίχρονο, όχι όμως και γκολ. Οι «αργοναύτες» παρουσιάστηκαν απόλυτα ανταγωνιστικοί σε αυτό το διάστημα και έκαναν τον Παναθηναϊκό να σκέφτεται πως η εστία του μπορεί να απειληθεί από στιγμή σε στιγμή. Ντιέ και Ντικρόκ έσπρωχναν γρήγορ